Schiffli vyšívací stroje SAURER
 

Schiffli vyšívací stroje - stroje určené pro výšivku na metrážní textil od švýcarského koncernu SAURER mají více než 150 letou tradici. Vyrábějí se v různých modelech, podle požadované délky a příslušenství, možností a stavebně - konstručních nároků. Stroje jsou určeny pro velkoplošné vyšívání, především pro kontinuální vyšívání metrážního textilu. Stroje je možné vybavit širokým příslušenstvím, které umožňuje vyrábět rozmanité aplikace vyšívání. Laser, prorážecí systémy, systémy pro přišívání flitrů, okrasných lemů a šňůrek jsou zajímavé rozšiřující možnosti pro různorodé aplikace.

 

 
Saurer Era, Epoca 05 SG, 5040 E

Saurer Era je zástupce schiffli stroje se samonosnou rámovou konstrukcí o šířce 1,75 yardu (1,6m). Vzhledem ke své délce je určen především jako vzorovací stroj pro metrážní výrobu vyšívaných látek případně pro výrobu metráže malých objemů. Se strojem je možné dodat široké příslušenství jako je Laserový systém pro řezání materiálu, aplikační zařízení pro použití flitrů nebo kordovací zařízení pro aplikaci ozdobných stuh a pásků.

Saurer Epoca 05 Second Generation je schiffli stroj v provedení se samonosnou rámovou konstrukcí či vybudovanými základy, vyráběný v šířkách 4.9, 10.6, 16.3, 22.0, 27.7, 33.4 yardů. Je určen pro průmyslovou výrobu velkoplošného  vyšívaného metrážního textilu. Volitelné příslušenství v podobě laseru, flitrů a kordovacího zařízení je často používaným rozšířením těchto strojů.
Saurer 5040 E je další model dvoupatrového schiffli stroje vyráběného v šířkách 15.5, 22.0 yardů. Jedná se o stroj vysokého výkonu určený pro vysokokapacitní velkoobjemové výroby.